Współczesna florystyka odchodzi od klasycznych kanonów i tradycji: obecnie modne jest wykorzystywanie w dekoracjach zarówno roślin sztucznych, jak i naturalnych. Dzięki nowej technologii wyglądają jak prawdziwe i długo zachowują swoje piękno.

Sztuczne rośliny są obecnie powszechnie stosowane w dekoracji zewnętrznej oraz w dekoracji mieszkań, biur i domów wiejskich: całkowicie zastępują żywe rośliny lub służą jako podstawa do tworzenia połączonych stref. Sztuczne rośliny są wygodną alternatywą w kształtowaniu krajobrazu. Są łatwe w pielęgnacji i zapewniają bogaty, jasny kolor przez cały rok, który może odmienić Twoje otoczenie. Nie należy skąpić na sztucznych roślinach. Te budżetowe z niskiej jakości materiałów mogą powodować alergie.

Kaskada zielonych ścian w skrzynce balkonowej

Sztuczne zielone ściany to niezawodny sposób na udekorowanie domu, który nigdy nie wychodzi z mody. Stylowe aranżacje z soczystych róż, delikatnej lawendy, bujnych hortensji i innych dekoracyjnych odmian mogą ozdobić Twój balkon lub parapet tworząc z nich zieloną ścianę.

Sztuczne zielone ściany nie wymagają pielęgnacji, podlewania ani przesadzania, cieszą oko przez cały rok – nie blakną. Aby uzyskać pełne podobieństwo, sztuczne kwiaty umieszczane są w lekkich, podłużnych pudełkach, które imitują gliniane kadzielnice.

“Kwitną” przez cały rok, nie trzeba ich pielęgnować. Dobrej jakości rośliny są praktycznie nie do odróżnienia od prawdziwych kwiatów. Aby uniknąć zakupu kwiatów niskiej jakości, warto przed zakupem poprosić o zdjęcie produktu.

Sztuczna trawa w doniczce

Sztuczne kwiaty to niezawodny sposób na stworzenie ponadczasowego wnętrza. Stylowe aranżacje z kolorowych róż, delikatnej lawendy, bujnych hortensji i innych dekoracyjnych odmian mogą ozdobić Twój balkon lub parapet.

Nie wymagają pielęgnacji, podlewania ani przesadzania, cieszą oko przez cały rok – nie blakną. Aby uzyskać pełne podobieństwo, sztuczne kwiaty umieszczane są w lekkich, podłużnych pudełkach, które imitują gliniane kadzielnice.

Sztuczna trawa w doniczce

Trawa w doniczce to kolejna opcja dla domu. Kompozycja ta doda świeżości i letniego nastroju, harmonijnie połączona z kompozycjami kwiatowymi – rozcieńczy ich cętkowanie. Jeśli wnętrze jest używany tylko jeden układ sztucznej trawy, może to wyglądać niewyrażalne – lepiej pomyśleć z góry instalacji z gotowych rozwiązań sztucznych kwiatów i innych roślin bardziej niezwykłe.

Sztuczna trawa jest kolorowa i przyjemna w dotyku, prawie nie do odróżnienia od oryginału. Idealnie pasuje do glinianej donicy w kolorze terakoty lub cynkowej kaki i pasuje do niemal każdego wnętrza.